אולסיה קנטור, נעים להכיר

אני שמחה שהגעתם לאתר שלי. האתר הזה הוא מקום שבו אני מקווה לנהל דיאלוג עם קוראים ועם סקרנים. אם קראתם אחד מספריי, נתקלתם בי בתקשורת או סתם שמעתם עליי, אתם מוזמנים לכתוב לי שאלות, הערות והצעות, ואני מבטיחה לענות!אני עוד לא יודעת מי אתם, אבל הנה כמה מילים עליי.

אני ילידת העיר צ'ליאבינסק ברוסיה. ילדותי עברה עליי בשנים האחרונות של האימפריה הסובייטית. אחר כך ברה"מ נעלמה וכולנו למדנו לחיות בעולם שלא הכרנו. אני הייתי חלק מהסדר החדש—אשת תקשורת בסגנון מערבי. התחלתי ככתבת ואחר כך הפכתי למגישת חדשות מצליחה מאד. החלטנו, מי שהיה אז בעלי ואני, לעלות לארץ ישראל ופה נולדה ביתי הבכורה. אחר כך הדברים ביני לבין בעלי השתבשו ומצאתי את עצמי, חסרת כל, עם תינוקת על הידיים במקלט לנשים מוכות.

קרא עוד

מיזם לב אש


הפרויקט מיועד לתת מענה נפשי לניצולי נובה ונפגעי 7 באוקטובר במסגרת טיפול פרטני וקבוצתי.

המיזם מחבר בין קהילות מטפלים קונבנצינלים והוליסטים לקבוצות של נפגעים ברחבי הארץ.

"לב אש" – להבת החיים בוערת בנפשם של עם היהודי לנצח, הלהבה הזאת מאחדת את כולנו ומזכירה כי העתיד שלנו בידינו. היום, עם ישראל נדרש לא רק לעבור ולשרוד את הימים הקשים, אלה ללמוד להמשיך להיות במלוא מובן המילה.

מיזם 'לב אש' נכנס בדיוק בפער שבין הטיפול הנפשי שנותנת המדינה לנפגעי ה 7.10 לבין הנזקקים לטיפול שממתינים בתור לקבלת הטיפול או אינו מקבלים מענה מספיק מקיף.

הפרויקט הוא יוזמה של היזמית החברתית אולסיה קנטור, אשר הבינה שבמדינת ישראל בה משאב הטבע העיקרי הוא ההון האנושי, מדינת ישראל לא יכולה להפקיר את הטיפול הנפשי באזרחיה.

יוזמתה של אולסיה היא להיות בעיקרו חלופה טיפולית משמעותית ומהווה פעילות חוסן לנפגעי אירועי המלחמה שמראים סימנים לכך שזקוקים למעטפת נפשית של חוסן וטיפול הוליסטי ללחץ הנפשי בו הם שרויים. מטרת התוכנית הינה הענקת סיוע רגשי לנפגעי וניצולי ה-7 לאוקטובר והשבתם לשגרת יום-יום ולחיים מלאי משמעות.

הפרויקט הוא בחסות של אולסיה קנטור, חברה ולקוחה לשעבר של סשה שגמל אותה מעישון. הפרויקט מיועד לתת מענה לניצולי נובה ונפגעי 7 באוקטובר במסגרת טיפול פרטני וקבוצתי.

תוכנית "לב אש" בחסותה של גב' אולסיה קנטור - אישה מדהימה, מחברת, פילנטרופית לטיפול בפוסט-טראומה והתמכרויות נוסדה במטרה לסייע לנפגעי וניצולי ה-7 לאוקטובר  לחיי שגרה.

מטרת התוכנית הינה הענקת סיוע רגשי לנפגעי וניצולי ה-7 לאוקטובר והשבתם לשגרת יום-יום ולחיים מלאי משמעות.

כבר היום, אנו פוגשים את החברה הצעירים וקרובים שלהם ומתרגשים לפתיחת הקבוצה ב-1 לפברואר.הטיפול במסגרת התוכנית יינתן בחינם לכל הנפגעים, הניצולים ומשפחותיהם. תרומתך לנפגעים ולניצולים היא שיתוף פשוט של הפוסט וידוע של החברים וחברים של החברים.

לב - אש - הספר
תקציר

אלכסנדרה היא אישה שהעולם היה פרוש לרגליה, עד שיום אחד מגיעה שיחת טלפון שמשבשת הכול ומאלצת אותה להגר מברית המועצות לישראל. בבת אחת היא מושלכת מהפסגה לתהום ונותרת חסרת כול, עם תינוקת קטנה, בלי שפה, בלי קשרים ובלי פרוטה. אבל אישה כאלכסנדרה לא תניח לנסיבות להכתיב את מסלול חייה. אט-אט היא מתחילה להתרומם ומגבשת מחדש את זהותה העצמית.

אלכסנדרה מוצאת את עצמה מתגלגלת מירושלים לבורסת היהלומים ברמת גן; מרמת גן לתעשיית היהלומים בקונגו; מקונגו לחוגי החברה הגבוהה במנהטן; ומשם לוותיקן, ובחזרה לישראל – כשבכל מקום היא נאלצת להתמודד עם קשיים וחושפת סודות מאיימים.

בכתיבה רגישה, כנה ומדויקת מצליחה אולסיה קנטור לשרטט דמות אוניברסלית, אנושית ובעלת תשוקה אדירה לחיים.

הספר ראה אור בהוצאת "ידיעות ספרים" בנובמבר 2021. תרגום מאנגלית: נמרוד ברקו

לרכישת הספר

עשיית טוב

מעורבותה של אולסיה באקטיביזם חברתי

אולסיה מקדשת את זמנה ומשאביה למען קידום צדק חברתי והתמודדות עם אתגרים חברתיים. בעקבות חוויותיה ומסעה האישי, היא מציבה את עצמה כמנחית שינוי ושותפה פעילה בקהילה. באמצעות פעילות ההסברה והאקטיביזם, אולסיה משפיעה על מציאותה של הקהילה ומקדמת שיפורים חברתיים וכלכליים ברחבי החברה.

תרומת קרן אולסיה קנטור

אוניברסיטת ת"א

אוניברסיטת תל אביב, מלגות בינלאומיות לסטודנטים מאוכלוסיות מוחלשות.

אשה לאשה

פרויקט תמיכה בנשים מוכות היוצאות ממקלטים

לב - אש

טיפולים ותמיכה בנפגעי אירועים של 7 לאוקטובר

תרומות ומענקים

פרויקט תמיכה באוכלוסיות מוחלשות באפריקה, ציוד לבתי ספר בטנזניה 

השתתפות בהרצאות וכנסים

כנסים בינלאומיים בנושא בריאות הנפש

מוזיאון הוותיקן

תמיכה בתחום השימור והוצאה לפועל של תערוכה ייחודית וסמינרים בוותיקן אודות "המנורה" מבית המקדש בשיתוף ויצ"ו חיפה

ג'ויינט

חיזוק קהילות יהודיות בהונגריה וקשרים של הקהילה היהודית

שימור אתרים

שימור וחיזוק אתרים יהודיים ברחבי העולם

הסברה בשפה הרוסית

The Jerusalem Post

Lev Esh: One woman tackles Israel’s growing mental health crisis

לכתבה
The Jerusalem Post

New Lev Esh project champions mental health initiative for Israel's healing

לכתבה

מעריב

אולסיה קנטור בכנס השנתי של ג'רוזלם פוסט בניו יורק: "חייבים להתאושש מהטראומה הלאומית והאנושית"

לכתבה
PAVM

I am a great believer that we all have a deep need for culture, beauty, and recollection of the past. In times of crisis, we need it more than ever

לכתבה
אבי בר | כל ישראל בעסקים

מרוסיה הקומוניסטית, להנחיה בטלוויזיה, מהמקלט לנשים מוכות, לתעשיית היהלומים בקונגו, מהאצולה בניו יורק ועד האוצרות של הוותיקן, תחנות חייה של הסופרת אוליסיה קנטור יכולות להפוך לתסריט של כתיבת סרט הוליוודי בהמשכים.

רותי שילוני | N12

בעלה של אולסיה קנטור הכה אותה זמן קצר אחרי שעלו לישראל מרוסיה • היא הגיעה למקלט לנשים מוכות, ודווקא מהמקום הנמוך ביותר, ללא כסף ועם קשיי שפה - אולסיה הצליחה לפתח קריירת יהלומנות • הסיפור הבלתי נתפס של אולסיה

דליה בן ארי | מגזין את

מקופאית בהום סנטר ליהלומנית מצליחה, מאישה מוכה לאשת אוליגרך, מרוסיה לישראל ואז לוותיקן. הסיפור הלא ייאמן של אולסיה קנטור יכול להפוך בקלות ללהיט בנטפליקס, בינתיים הוא הפך לרב מכר

תמר גור | המלצות אמיתיות לספרים

מרוסיה הקומוניסטית, להנחיה בטלוויזיה, מהמקלט לנשים מוכות, לתעשיית היהלומים בקונגו, מהאצולה בניו יורק ועד האוצרות של הוותיקן, תחנות חייה של הסופרת אוליסיה קנטור יכולות להפוך לתסריט של כתיבת סרט הוליוודי בהמשכים.

Globes

המרכז הטיפולי שמסייע לניצולי מסיבת הנובה לעבד את הטראומה

Ice

אולסיה קנטור: "אני כואבת שבין המספרים שמדברים עליהם פה, למה שקורה בשטח אין שום קשר"

VLU

אולסיה קנטור ברחה מנישואים אלימים אל מקלט לנשים מוכות...כיום היא אשת עסקים ויזמית חברתית, שבעקבות השביעי באוקטובר סייעה להקים מיזם ייחודי לרווחת ניצולי מסיבת הנובה

מהעיתונות

On the last week I was in the Vatican and here is the message I brought from Pope Francis :
“ Sadly, antisemitism, which I again denounce in all its forms as completely contrary to Christian principles and every vision worthy of the human person, is still widespread today”

רוצים להישאר מעודכנים על הפעילות של מיזם לב אש?

הירשמו עכשיו וקבלו מיילים מעודכנים עם מאמרים מרתקים, חדשות על הפעילויות האחרונות של אולסיה, והזדמנויות להיות חלק מהשינויים בקהילה.
הצטרפו עכשיו והישארו מחוברים!

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.